2024-12-26 13:17:23
Як вибрати портативні колонки
Портативні колонки знаходять все зростаючу популярність. Сьогодні зустріти людину, що йде по вулиці в компанії з гучною музикою - звична справа. Ще відносно недавно акустичні системи використовувалися стаціонарно, адже для їх роботи необхідною умовою було підключення до електромережі. Однак технології стрімко розвиваються. І сучасний користувач наказує велике значення мобільності своїх девайсів.
Дротові колонки не можна назвати "минулим століттям". Вони теж популярні і постійно використовуються поряд з портативними пристроями. Більш того, якщо від акустики потрібен справді потужний звук, жодна, навіть сама передова і дорога бездротова колонка не здатна зрівнятися з дротовою.
Таку акустику можна зустріти в нічних клубах, на концертах та інших публічних заходах. Для побутового ж користування позамежна гучність звуку не потрібна. Тим не менш, у багатьох людей вдома є дротові пристрої. Виходить, "головна фішка" тут не в якості або об 'ємності звучання, а в портативності: якщо гаджет можна взяти з собою куди завгодно, це - важлива перевага!
Яку портативну колонку вибрати
Оцінивши переваги бездротової акустики, багато любителів музики замислюються над тим, щоб купити портативну колонку. Але зробити правильний вибір буває непросто, адже асортимент портативних пристроїв постійно розширюється. У прагненні задовольнити ринковий попит виробники електроніки щорічно випускають на ринок десятки моделей.
Практично для будь-якої техніки характерне швидке моральне застарівання. Тому ми не станемо називати і, тим більше, рекомендувати конкретні моделі в якості еталонів. А краще приділимо увагу розгляду семи важливих моментів, на які слід обов'язково звернути увагу при виборі девайса:
- Бренд/виробник.
- Потужність і кількість динаміків.
- Співвідношення сигналу і шуму.
- Ємність аккумулятору.
- Форма, габарити і вага.
- Наявність роз'ємів і додаткових опцій.
- Захист від пилу і вологи.
Розглянемо кожен з цих параметрів докладніше.
Як вибрати бездротову колонку: 7 важливих моментов
Бренд/виробник
Щодо будь-якої техніки можна легко згадати назви кращих торгових марок. Наприклад, якщо мова йде про смартфони або планшети, у багатьох людей відразу спливає в пам'яті "Apple". Коли розмова заходить про пральні машини, виникають асоціації з "Bosch" або "Samsung". Ера бездротових колонок почалася зовсім недавно. Тому однозначних лідерів назвати непросто. Проте, в когорту кращих брендів можна сміливо включити "JBL", "Harman", "Marshall" та інші.
Потужність і кількість динаміків
Чим потужніші динаміки пристрою, тим голосніше він грає. Але значення має не тільки гучність. Бажано, вибирати колонку, в якій встановлено якомога більше випромінювачів. І також важливо, щоб для відтворення високих і низьких частот були окремі динаміки. Це забезпечить більш чисте і глибоке звучання. Якщо ж говорити про параметр потужності, то тут потрібно відштовхуватися від індивідуальних потреб користувача. Для прослуховування музики вдома цілком достатньо 30-50-ватної колонки. А для танців галасливою компанією біля басейну слід відразу наглядати моделі потужністю 120-150 ватт і більше.
Співвідношення сигналу і шуму
При сполученні різних девайсів і відтворенні музики повністю уникнути шуму неможливо. Однак важливо простежити за тим, щоб значення даного параметра було якомога менше. Оптимальний варіант - колонка зі співвідношенням сигналу і шуму 40-100 дБ.
Ємність аккумулятору
За важливістю цей параметр - не менш значуще, ніж потужність динаміків. Саме він визначає ступінь портативності пристрою. Чим більше ємність акумулятора, тим довше «проживе» девайс на одній зарядці. Залежно від конфігурації колонки, одна година її активного використання (максимальна гучність, постійно перемикання треків і т.д.) витрачає, в середньому, 500-700 мАч. Відповідно, для тривалої експлуатації слід доглядати гаджети з ємним акумулятором.
Форма, габарити і вага
Круглі, овальні, циліндричні, квадратні, асиметричні - якщо говорити про форму пристрою, то вибір досить великий. А габарити і вага, як правило, безпосередньо пов'язані з потужністю і ємністю. І потрібно спочатку розуміти, як користуватися бездротовою колонкою будете саме ви. Якщо планується влаштовувати галасливі вечірки, то міні-гаджети не варто і розглядати - краще відразу вибирати з великих моделей. А якщо девайс потрібен як музичний супутник під час прогулянок, немає сенсу купувати важку і габаритну акустику.
Наявність роз'ємів і додаткових параметрів
Основний спосіб зв'язку смартфона з бездротовою колонкою - зв'язок по bluetooth. Однак її також можна використовувати як плеєр (і слухати музику в навушниках), джерела світломузики (різнокольорової ілюмінації) тощо. Відповідно, слід переконатися в наявності тих роз'ємів, які вам потрібні: USB-порту, слоту для SD-карти, входу для навушників тощо. Корисною функцією також буде можливість сполучати гаджет з іншими колонками і кількома смартфонами.
Захист від пилу і вологи
Пил осідає навіть вдома, не кажучи вже про вулицю. А волога і електроніка ще недавно розглядалися як несумісні поняття. Сьогодні ж доступний великий вибір пристроїв з пиловлагозахистом. Зрозуміло, що купатися з колонкою в басейні вкрай небажано. Тим не менш, її відповідність стандарту IP67 буде актуальною страховкою від затоплення або забруднення апаратної частини. Тому, в першу чергу, розглядайте моделі із захистом від потрапляння всередину пилу і вологи.
Якщо ви вперше зіткнулися з купівлею бездротової акустики і навіть не знаєте, як увімкнути портативну колонку, попросіть поради у друзів, які нею вже користуються, або зверніться за допомогою до консультанта обраного магазину. Ми розглянули сім головних параметрів. Враховуйте їх у процесі вибору. І в якості ради: спочатку чітко визначтеся з тим, як і де плануєте використовувати девайс - вже на підставі цього можна приступати до порівнянні моделей!
У нас з'явився інформаційний телеграм канал
Дізнавайся корисну інформацію про гаджетах і аксесуарах в нашому телеграм каналі
HUAWEI випустила ОС без Android, а Samsung представила Galaxy Z Fold6 SE: головні події тижня
HUAWEI випустила ОС без Android, а Samsung представила Galaxy Z Fold6 SE: головні події тижня Цей тиждень приніс багато цікавих новин зі світу технологій. Розглянемо три ключові події: повернення експериментів із розміщенням елементів у Chrome для Android, реліз автономної ОС HarmonyOS NEXT від HUAWEI та презентацію нової версії складного смартфона Galaxy Z Fold6 SE від Samsung.