2024-09-16 02:00:53
Як вибрати Wifi маршрутизатор
Сьогодні уявити квартиру або будинок без стаціонарного комп'ютера або ноутбука, підключеного до інтернету дуже складно. Можливо в найближчі роки, оптоволоконні кабелі, які забезпечують підключення до інтернету, будуть закладатися в стандартний перелік комунікацій та інженерних мереж, так само як електропостачання, вода і газ. У багатьох квартирах і приватних будинках вже зараз є різні електронні пристрої і мобільні девайси - ПК, ноутбуки, смарт-телевізори, мобільні телефони, ігрові консолі планшети, мережеві принтери, елементи "розумного будинку", і перед їх власниками природно виникає питання - як підключати все це до інтернету, і його подальше продовження - який вибрати і де вигідно купити роутер. Але спочатку потрібно розібратися які види таких пристроїв бувають і в чому їх основні відмінності.
Що таке роутер і різноманітність асортименту
Роутер, або по іншому маршрутизатор - є сполучною ланкою між сервером, що роздає підключення до мережі і користувацькими пристроями, тобто - це така міні підстанція. Такі пристрої бувають декількох типів і відрізняються технічними характеристиками і своїм призначенням:
- Мобільні бездротові;
- Домашні провідні;
- Домашні зі вбудованим модемом;
- Wi-Fi маршрутизатори;
- Професійні роутери, розраховані на обробку великого обсягу трафіку.
При цьому слід розуміти, що в якості роутера, може служити навіть смартфон, якщо його налаштувати відповідним чином, для роздачі, на різні пристрої, інтернету. Але це означає, що можна піти в магазин і купити роутер, орієнтуючись виключно на його вартість. Наприклад, вибравши найпростішу і недорогу модель, можна зіткнутися з цілим рядом проблем:
- Постійні зависання;
- Переривання зв'язку;
- Низька швидкість;
- Надмірний нагрів.
Іноді трапляється, що певні моделі таких девайсів, більшість провайдерів, категорично відмовляються підключати. Тому в цій статті ми постараємося докладно розповісти як правильно вибрати роутер для приватного будинку або багатокімнатної квартири.
Кращий маршрутизатор повинен не тільки об'єднувати глобальну і локальну (внутриквартирную) мережі, але ще надійно захищати передану інформацію, а також забезпечувати сигналу необхідну швидкість і стабільність. Для цього необхідно знати, як вибрати маршрутизатор, і на які його характеристики і функції дивитися перед покупкою, тим більше що всі критерії умовно можна розділити на першорядні і другорядні.
З огляду на, що переважна більшість пристроїв, що використовуються в домашніх пристроях, можуть підключатися тільки використовуючи Wi-Fi інтерфейс, то і розмова піде в основному про Wi-Fi маршрутизатори.
Основні технічні параметри
Фахівці рекомендують, в першу чергу, визначити для себе, для яких цілей купується пристрій. Це пояснюється тим, що для невеликих приміщень (квартира) потрібно орієнтуватися на одні вимоги, а для великих офісів і великих компаній на інші.
Важливо знати, радіус дії маршрутизатора, наскільки стабільною і швидкої буде його робота, наявність додатковий опцій, а при необхідності рівень шифрування, а також стандарти Wi-Fi. Не зайвим буде звернути увагу на кількість портів для дротового підключення. Особливо актуально якщо планується використовувати відразу кілька пристроїв, які передбачають саме таке підключення - мережеві принтери, ігрові консолі, смарт-телевізори, всілякі елементи розумного будинку і так далі.
Також слід знати який тип портів використовується Fast Ethernet або Gigabit Ethernet перший дозволяє передавати дані зі швидкістю 100 Мбіт/с, а другий до 1Гбіт/с.
Крім цього потрібно обов'язково знати:
- Кількість підтримуваних діапазонів;
- Які стандарти і протоколи підтримує роутер;
- Наявність портів USB і їх кількість;
- Тип LANов;
- Тип антен і їх кількість.
Все це безпосередньо впливає на якість і надійність роботи пристрою.
Обмін даними по Wi-Fi стандарту може здійснюватися в різних діапазонах, але основними і найбільш поширеними є - 2,4 ГГц і 5 ГГц. Перший діапазон є більш популярним, що обумовлено тим, що його підтримує більшість гаджетів. Але є тут і свій мінус - часто, у багатьох місцях він виявляється перевантажений, що помітно позначається на швидкості роботи. Роутери, що підтримують даний стандарт Wi-Fi маркуються цифрою "2".
Другий діапазон більш швидкий, але поки менш поширений, і частіше застосовується провайдерами для роздачі інтернету, в тих місцях, де використовувати провідний інтерфейс немає можливості. Маркується цифрою "5".
Крім це, у продажу можна зустріти мультичастотні маршрутизатори, що підтримують обидва ці діапазону.
Важливо - щоб роутер не знижував швидкість передачі даних, потрібно щоб швидкість WiFi відповідала швидкості інтернету.
Які протоколи підтримує пристрій
Від цього критерію залежить швидкість з'єднання, що забезпечується роутером. Найбільш поширеними є:
- "Ethernet";
- "XDSL";
- "EPON / GEPON / GPON";
- "3G / 4G";
- "SFP";
- "DOCSIS".
Багато сучасних моделей Wi-Fi сумісні з двома-трьома і більше протоколами і є універсальними.
Шифрування і стандарти
Існує три варіанти вай-фай шифрування. Цей критерій є дуже важливим, так як відповідає за збереження переданої інформації:
- WPS - не запитує пароль, тому не відрізняється високим ступенем надійності;
- WEP - вважається застарілим;
- WPA / WPA2 - застосовує AES шифрування, завдяки чому забезпечується хороший захист.
Для забезпечення більш високого ступеня захищеності можна застосовувати SSID або фільтрацію MAC-адрес.
Більшість маршрутизаторів підтримують перераховані вище технології.
При виборі такого девайса, обов'язково потрібно акцентувати увагу на стандарт Wi-Fi, так як вони відрізняються за своєю швидкістю.
Для мережі 802.11 застосовуються 5 таких стандартів:
- "11а";
- "11b";
- "11g";
- "11n";
- "11 ас".
Слід враховувати, що нові стандарти сумісні з усіма попередніми, але швидкість буде дорівнює тій, яку видає маршрутизатор, а це значить, що і точка доступу зможе функціонувати лише в такому швидкісному режимі.
Кількість, потужність і тип антен
Швидкість обміну інформацією, а також прохідність сигналу, багато в чому також залежить від потужності і кількості антен. Одна додаткова антена здатна додасть до швидкості ще 150 Мбіт/с. Наприклад, якщо у маршрутизатора вай-фай, з одного антеною швидкість передачі даних дорівнює 150 Мбіт/с, то з двома антенами, цей показник збільшиться до 300 Мбіт/с. Це стосується стандарту 802.11n, а для самого останнього - 802.11ac, таке збільшення буде значно більше - 433 Мбіт/с.
Розглядаючи, як вибрати роутер для дому, і якого типу антени віддати перевагу (внутрішньої і вненей). то принципової різниці тут немає (при рівних показниках їх потужності). Але при цьому слід взяти до уваги, що багато виробників випускають пристрої зі знімними зовнішні антени. Це в подальшому дозволить їх замінити на більш потужні (при необхідності).
Також слід враховувати, що на якість сигналу велику роль надають всілякі перешкоди у вигляді стін і перегородок. Тому дуже важливе значення має правильний вибір місця розташування маршрутизатора, щоб доступ до інтернету був в будь-якому куточку багатокімнатної квартири або приватного будинку.
Додаткові можливості
Розбираючи питання, як вибрати роутер для квартири, не можна не зупинитися і на додаткових опціях. Ось деякі з них:
- Батьківський контроль - для блокування доступу до різних сайтів і соціальних мереж;
- Інтегрований брандмауер (фаєрвол) - необхідний для додаткової і більш надійного захисту інформації, за рахунок запобігання несанкціонованим підключенням;
- Віддалений доступ, що дозволяє виправляти і редагувати параметри, а також розподіляти швидкість передач інформації для окремих користувачів, все це позитивно впливає на оптимізацію ресурсу мережі;
- Функція "ретранслятор" - дозволяє передавати сигнал на пристрої з точки доступу;
- Підтримка IPTV - дає можливість мати доступ через інтернет до безлічі телевізійних каналів.
До цих додаткових функцій можна додати, торрент-клієнт, тегування трафіку, Функція Samba / FTP-сервера та інші. Але фахівці, не рекомендують гнатися за максимальною функціональністю, так як все це істотно впливає на ціну. Тому вони радять зайвий раз подумати, які опції вам дійсно необхідні, і ви будете ними постійно користуватися. До того кожна така функція збільшує навантаження на пристрій, що позначається на його продуктивності.
Є пристрої, які дають можливість одночасно підключатися відразу до декількох провайдерам.
Також необхідно брати до уваги хто є виробником роутера. Серед найбільш поширених і популярних можна виділити наступні бренди:
- "Asus";
- "TP-Link";
- "D-Link";
- "Xiaomi";
- "Tenda".
Зовнішній вигляд і відгуки користувачів
Незважаючи на те, що зовнішній вигляд девайса не робить ніякого впливу на якість і надійність роботи маршрутизатора, то при виборі пристрою потрібно орієнтуватися на свої переваги, і на те, як гармонійно роутер впишеться в загальний дизайн квартири. Відмінності можуть бути не тільки за формою (прямокутний або з закругленими краями), а також за кольором, яким способом здійснюється кріплення (вертикальне чи горизонтальне), наявність кнопок швидкого налаштування, підсвічування і світлодіодних індикаторів, що відображають рівень сигналу, зміни в роботі пристрою і так далі.
У мережі можна знайти багато інформації про різні моделі маршрутизаторів, зокрема на сайті інтернет магазину "GADGIK" можна почитати відгуки реальних користувачів, про роутерах відомих виробників.
Крім цього, якщо самі ще не знаєте як вибрати wifi роутер для своєї квартири, будинку або будь-якого іншого приміщення, то завжди можна проконсультуватися з представниками провайдера, до якого буде надалі здійснюватися підключення.
Також консультативну допомогу у виборі найбільш відповідної моделі маршрутизатора для домашнього використання, з урахуванням особливостей його використання, а також особистих побажань замовника, завжди нададуть кваліфіковані консультанти інтернет магазину мобільних аксесуарів.