2024-09-16 01:27:30
Які ароматизатори в авто краще
Запахи є найважливішою складовою емоцій людини, і супроводжують його практично в будь-яких ситуаціях, в тому числі і в салоні транспортного засобу. Вони можуть, створювати не тільки комфортну обстановку, але впливати на поведінку водія і пасажирів. Тому дуже важливо знати як правильно вибирати ароматизатори для машини, і де їх краще розміщувати. Тим більше, що на ринку сьогодні представлений величезний асортимент таких виробів.
Ароматизатори для машини які види існують
На перший погляд, здається, що немає нічого складного в виборі пахучки для свого авто - подобається запах, значить можна купувати. Але в реальності - це не зовсім так. Запахи можуть розслабляти, бадьорити, стимулювати, залучати, застерігати. Дані властивості широко використовуються в медицині - в ароматерапії. Ми постараємося розібратися в основних видах автомобільних ароматизаторів, і що потрібно враховувати при їх виборі.
Спочатку потрібно розібратися, навіщо потрібен ароматизатор в машину - просто, щоб замаскувати неприємний запах або нейтралізувати їх. Саме за своїм призначенням і принципом дії, пахучки в машину поділяють на 2 основні групи. Крім цього, вони бувають наступних видів.
- Спреї - нагадують звичайні освіжувачі повітря, але набагато економніше останніх.
- Картонні - це самі звичайні й недорогі вироби на картонній або паперовій основі, ефекту вистачає, як правило, на 2-3 тижні.
- Рідкі - продаються в невеликих ємностях, наповнених ароматичною рідиною, є можливість регулювати інтенсивність поширення запаху. Середній термін служби таких виробів - до 2-х місяців.
- Крейдяні. Являють собою пластикові баночки, наповнені крейдяним наповнювачем або ароматизованої сіллю. Головними перевагами таких пахучек є тривалий термін дії - не менше 3-х місяців, а також можливість регулювання інтенсивності використання. Для цього, досить баночку трохи більше відкрити або навпаки закрити.
- Гелеві. Принцип дії схожий з крейдяними пахучками в машину, тільки тут ємність заповнюється спеціальним желеподібний речовиною. Після проколювання баночки, гель поступово потрапляє на розпилювач. Тривалість ефекту - від 1-го до 2-х місяців.
- Гранульовані. Зазвичай, такі ароматизатори для машини, вибирають ті, хто звик палити в салоні свого авто. Принцип дії грунтується на тому, що такими гранулами наповнюють попільничку, і вони поглинають неприємний запах від недопалків. В середньому вони можуть нейтралізувати до 8-10 недопалків. Тому гранули потрібно досить часто міняти.
- Під сидіння. Виготовляються в різних виконаннях, але найбільш часто мають вигляд подушечки, з різними наповнювачами (гель, ароматизована сіль, крейда, трави і так далі). Вони мають відносно великі розміри і кладуться зазвичай під пасажирське сидіння. Кріпляться за допомогою липучок, тому під водійським сидінням розміщувати такий мішечок не рекомендується, щоб уникнути попадання його під педаль газу або гальма. Термін придатності зазвичай становить 3-4 місяці.
- Кісетнi. В якості наповнювача зазвичай застосовують натуральні речовини - зерна кави, різні трави, палички ванілі, спеції. Ефект може триматися до декількох місяців.
Як підібрати ароматизатор в машину
Тепер перейдемо безпосередньо до питання який ароматизатор купити в машину, і на що потрібно акцентувати увагу. Тут найважливішим чинником, що впливає на вибір є безпосередньо запах. Іменно вони надають ключовий вплив на атмосферу всередині автомобіля і на стан водія і пасажирів. Тому експерти рекомендують тим, хто тривалий час перебуває в дорозі, віддавати перевагу ароматам, що сприяє концентрації уваги:
- ялівцю;
- евкаліпта;
- коріандру;
- Кава;
- Цитрусові.
Запахи троянди, бергамоту, м'яти, жасмину, пачулі мають заспокійливу дію. Ці аромати можна використовувати тим, водіям, які проводять відносно мало часу за кермом, а більше переміщаються в умовах міських пробок і підвищеної нервозності.
Розбираючи, яку пахучку купити в машину, обов'язково потрібно враховувати і пору року. Наприклад, восени і взимку краще віддавати запахів соснових дерев, ялиці, евкаліпта, ладану, які, крім приємного запаху, сприятливо впливають на зміцнення імунної системи.
Які аромати не рекомендується застосовувати в машині і чому
Фахівці не радять використовувати в салоні авто ароматизатори з такими запахами, які сприяють розслабленню - сандал, ромашка, лаванда, іланг-іланг, чайне дерево. У медицині такі аромати часто застосовують, для нормалізації і поліпшення сну.
Ще один важливий момент - запахи кави, ваніліну, груші та анісу, здатні стимулювати апетит. Тому їх не варто використовувати людям з надмірною вагою, і взагалі схильним до повноти.Не менш важливим моментом є те, як встановити ароматизатор в машину, і де його розташувати. Тут слід дотримуватися простих правил - він не повинен перешкоджати водінню автомобіля і впливати на безпеку. Тому різні підвісні пахучки краще розміщувати не на дзеркалі заднього виду, а на гачку для одягу, наприклад, за місцем водія. Різні баночки з ароматизованими складами, потрібно встановлювати так, щоб вони не опинилися біля подушки безпеки. Найчастіше такі пахучки кріплять на повітропроводі системи вентиляції.
Вибираючи ароматизатор для машини, потрібно керуватися принципом, головне не переборщити. Це обумовлено тим, що яким би приємним не був запах, але при його сильної концентрації в замкнутому просторі можуть з'явитися сильні головні болі і неприємні відчуття.