2024-12-05 04:06:39
Як вибрати геймпад для ПК
Комп'ютерна мишка і клавіатура - це універсальні пристрої, призначені для введення даних, і можуть використовуватися для роботи і розваг. Але на ринку, також широко представлені і більш специфічні пристрої, поява яких було викликано стрімким розвитком індустрії відеоігор в різних жанрах. У цьому матеріалі ми розглянемо основні типи ігрових контролерів і як вибрати геймпад для ПК.
Деякі користувачі не розуміють навіщо витрачати зайві гроші на покупку додаткового периферійного пристрою, коли миша і клавіатуру можна використовувати практично в будь-яких іграх. Але така думка вірно лише частково, якщо питання стосується шутерів. Для інших жанрів все-таки більш ефективно використовувати джойстики та інші геймпади з якими можна отримати значно більше яскравих і позитивних емоцій, а сам потенціал ігор розкриється набагато краще. Це обумовлено більш повним зануренням в ігровий процес. Зокрема це стосується аркадних ігор, авиасимуляторов, гонок, файтингов, спортивних симуляторів і так далі.
Як вибрати хороший геймпад, основні моменти
Джойстики для ПК - це одні з найперших контролерів, які з'явилися ще за часів найперших ігрових приставок. Даний тип маніпуляторів, з тих пір зазнав не так вже й багато змін. Однією з головних особливостей таких пристроїв є те, що в процесі задіяні обидві руки.
Протягом тривалого часу джойстик в основному застосовували тільки з консолями. Але з ростом популярності ігрових приставок, почала активно розвиватися і сфера PC-гейминга. Таким чином геймпад, з консольного девайса, поступово став одним з найбільш популярних і поширених ігрових модулів для персональних комп'ютерів.
Перейдемо до основних моментів, як вибрати хороший геймпад для ПК, і на які нюанси потрібно обов'язково звертати увагу. Багато начинающих геймерiв, помилково вважають, що чим дорожче контролер, тим краще. Але тут все не так просто. В першу чергу потрібно обов'язково акцентувати свою увагу на сумісність з конкретною операційною системою, і можливістю інтегрування з різними девайсами.
Тип периферійного пристрою - провідні та безпровідні. Кожен з них має свої особливості, а також плюси і мінуси. Перші відрізняються меншою вагою, демократичною ціною, необмеженим часом гри, що обумовлено відсутністю акумуляторних батарей, а значить вони не розрядяться в самий невідповідний момент. Головним мінусом таких контролерів є присутність проводів, які знижують свободу дій.
Бездротові джойстики відрізняються зручністю використання, можливістю грати на будь-яких відстанях, але за рахунок наявності акумуляторних батарей вони мають більшу вагу і обмежений час гри без підзарядки або заміни.
Крім цього, зараз деякі виробники випускають геймпади з додатковим кабелем для підзарядки.
Наступний важливий момент, при виборі ігрового модуля - кількість кнопок і функціональність пристрою. В даний час на ринку представлений величезний вибір геймпадов, які розрізняються своїми функціональними можливостями і легкістю управління. Для цього на пристрої є спеціальні кнопки, яких може бути 5-56, а може бути досить багато. Експерти називають оптимальним вибором моделі з кількістю кнопок в межах 10-12 штук. Для більшості ігор цього цілком вистачає.
Однією з головних фішок геймпада є аналогові стіки. Вважається, що саме завдяки цим пристроям управління, з 2-ма ступенями свободи, дозволяють максимально зануритися в ігровий процес.
Також домогтися цього ефекту допомагає ефект вібрації, яка передається у вигляді зворотного зв'язку за будь-яких діях - аварія, падіння, клювання риби і так далі. Загалом, вібрація дуже важлива і цікава для яскравої віртуальності.
Якщо планується використовувати ігровий маніпулятор з різними гаджетами, а не тільки з персональними комп'ютерами, то потрібно вибирати універсальні моделі, які сумісні з різними ОС - Windows PC, Android, iOS, TV box, VR Gear, Smartphone і інші.
Розглядаючи який геймпад краще для пк, слід обов'язково звертати увагу на його зручність і ергономічність. Розглядаючи різні моделі, з аналогічними характеристиками, звичайно варто вибирати ту, яка буде зручно лежати в руці, а керувати нею буде максимально комфортно протягом досить тривалого часу. Для цього пристрій потрібно взяти в руки, покрутити його і потримати, імітуючи участь в ігрових процесах. При цьому, слід загострити увагу, чи немає сторонніх звуків (скрипів, потріскувань), які в процесі гри можуть відволікати увагу і нервувати геймера. Тільки таким чином можна визначити підходити вам дана модель чи ні.
Для авіаркад або авиасимуляторов кращим рішенням буде купити спеціалізований джойстик, за допомогою якого можна домогтися досконалого іншого рівня реалізму. Є базові моделі, що представляє собою платформу, на якій розміщена рухома рукоятка для контролю і керування літальним апаратом в 3-х осях - нишпориття, тангажу, крен. Більш просунуті моделі можуть оснащуватися блоком педалей, а також окремої рукояткою для управління двигуном. Крім цього, при виборі такого джойстика, слід звертати увагу на функції зворотного зв'язку. Вона може бути силовою і з вiбрацiєю.
Крім цього, при виборі джойстика, експерти радять звертати увагу на матеріал з якого він виконаний, надійність всіх з'єднань, дизайн і колірне оформлення, а також хто є виробником. Краще віддавати перевагу відомим і перевіреним брендам. Серед найбільш популярних і поширених геймпадiв для персональних комп'ютерів в 2020 р, експерти називають такі моделі:
- Logitech Gamepad F310;
- Thrustmaster T.16000M;
- Microsoft Xbox One Wireless Controller;
- Sony DualShock 4 V2;
- Microsoft Xbox One S Wireless Controller.
У цій статті ми розібрали основні моменти, як вибрати джойстик для ПК, і на які характеристики слід в першу чергу звертати увагу. Більш детально розібратися в даному питанні завжди допоможуть консультанти інтернет магазину "GADGIK". Також вони допоможуть підібрати оптимальну модель ігрового маніпулятора, і купити його на найвигідніших умовах в Україні.
У нас з'явився інформаційний телеграм канал
Дізнавайся корисну інформацію про гаджетах і аксесуарах в нашому телеграм каналі
AiMation випустила повнометражний мультфільм, створений нейромережею
Цього тижня AiMation представила повнометражний анімаційний фільм «Там, де ростуть роботи» (Where The Robots Grow), доступний для безкоштовного перегляду на YouTube. Унікальність проєкту полягає у використанні генеративних нейромереж, що дозволило створити фільм за рекордно низький бюджет для анімації такого масштабу.