У кошику порожньо

2024-12-05 03:42:30

Як вибрати бездротові навушники

В даний час, вибір бездротових навушників досить великий і різноманітний. Завдяки цьому кожен може підібрати для себе найбільш підходящий варіант, як за якістю звуку, дизайну, функціональним можливостям, так і по бюджету. Але якщо подивитися з іншого боку, то купити бездротові навушники і не так вже й просто. Для цього потрібно знати ряд важливих моментів, на які слід в першу чергу звертати увагу при їх виборі.

Бездротові навушники за і проти

Останнім часом явно простежується тенденція переходу більшості користувачів на бездротові моделі, і це не дивлячись на те, що така гарнітура має обмежений термін служби, тобто, за великим рахунком є ​​витратним матеріалом. Це обумовлено тим, що більшість моделей бездротових навушників, оснащуються літій-іонними ілінікель-кадмієвими батареями (Li-Ion або Ni-Cd). Які з часом, можуть забезпечувати всі менший час роботи гарнітури, і з цим на жаль, нічого зробити не можна.

Але при всьому цьому, повертатися до дротових навушників переважна більшість користувачів не хоче. І все це пояснюється зручністю використання Bluetooth-навушників. Тому в цій статті ми розглянемо як вибрати бездротові навушники, тим більше, що багато відомих виробників поступово відмовляються або вже повністю перестали випускати провідні моделі гарнітури.


Основні види бездротових навушників

Перш ніж розбирати як вибрати навушники, потрібно розібратися в тому, які їх види бувають і принципові відмінності. Бездротова гарнітура підрозділяється за кількома параметрами.

  1. За ергономічності. Бувають накладними та внутрішньоканальні. Перші можуть бути середніх розмірів і повнорозмірними.
  2. За способом з'єднання. За цим параметром, вони поділяються на радіо-, блютуз-, wi-fi- і IR-навушники.

Кожен з цих видів навушників має свої особливості, а також плюси і мінус. Розглянемо кожен з перелічених вище видів більш докладно.

Внутріканальная гарнітура (не плутати зі вставними девайсами) поміщається в вушний канал, і таким чином "герметизирует" його. Вона надійно фіксується в вусі. Вкладиші розміщуються в раковині вуха, і вони не дуже добре утримуються в ньому, і не рідко випадають. Головними перевагами таких пристосувань є - мала вага і те, що вони практично непомітні для оточуючих. Мінус - наявність деяких обмежень в передачі високих частот.

Радіонавушники - тут передача сигналу здійснюється на FM-хвилях, в аналоговому вигляді. Найпоширенішими є частоти в діапазоні 863-865 МГц. Вони складаються з передавача і гарнітури з акумуляторною батареєю. Така гарнітура не відрізняється високою якістю переданого звуку, що обумовлено можливістю радіоперешкод. Тому любителям слухати музику протягом тривалого часу, цей вид навушників вибирати не варто.

Bluetooth-навушники, на сьогоднішній день вважаються найбільш зручними і сучасними. Вони можуть взаємодіяти з усіма пристроями, що підтримують технологію блютуз. Особливістю таких моделей є відсутність стаціонарного передавача, і спеціальна кодування, що не дозволяє перехоплювати сигнал.

Для тих, хто не знає як вибрати блютуз навушники, повинні враховувати, що переглядати телевізійні передачі можна тільки на телевізорах, що підтримують дану технологію. Ще кілька важливих моментів - обмежена зона дії блютуз - десь в межах 10-ти метрів. Для тих кому в першу чергу важлива висока якість звуку, експерти рекомендують вибирати моделі з aptX HD аудіо-кодеком. При цьому важливо враховувати, що такий же кодек обов'язково повинен підтримуватися і передавальним пристроєм, з якого ведеться прослуховування мелодій.

Інфрачервоні навушники (або по іншому IR-навушники) більше підходять для перегляду телепередач. Принцип їх роботи заснований на передачі аудіо сигналу за рахунок пульсації високої частоти. При цьому радіус прийому сигналу обмежений буквально 2-3-ма метрами, а сам приймач і передавальний пристрій повинні розташовуватися в зоні прямої видимості.

Wi-Fi-девайси - відмінний вибір для стаціонарного застосування. Їх зручно коммутировать з телевізором, ПК, ноутбуком, планшетом. Додатковим плюсом є те, що якість сигналу, не погіршується навіть при наявності перешкод (на відміну від блютуз-навушників).

Як правильно вибрати навушники, поради від експертів

Важливо розуміти, що універсальних моделей не існує, то вибираючи для себе бездротову гарнітуру необхідно орієнтуватися на ряд важливих моментів.

  1. В яких умовах переважно використовуватимуться. Будинки, в просторому офісі, під час занять спортом, велопрогулянок, в автомобілі або громадському транспорті. Також потрібно брати до уваги для яких цілей вони потрібні - в основному для прослуховування музики або для розмов по мобільному пристрою.
  2. Форм-фактор. Наприклад, для людей, які регулярно відвідують спортзали, які ведуть активний спосіб життя, краще будуть внутріканальная або вкладається гарнітура, з надійною фіксацією в вухах і вологозахистом. А для справжніх меломанів, а також для тих, хто працює в офісі, з плануванням відкритого типу ( "open space") кращим варіантом стануть повнорозмірні навушники, з хорошим шумопоглинання.
  3. Звукові характеристики. Багато користувачів, продовжують помилково думати, що якість звучання через бездротові девайси гірше ніж в провідних навушниках. Насправді ця думка не зовсім вірне. Сьогодні більшість відомих виробників оснащують свої пристрої сучасними технологіями, які прискорюють передачу сигналу, наприклад, LDAC. Завдяки цьому, вдається домогтися високої якості звучання. Тепер більш детально розберемо як вибрати навушники для смартфона, ПК, ноутбука або іншого гаджета по звуковим характеристикам.

Діапазон частот - це один з найважливіших показників, на який слід в першу чергу робити акцент, так як від цього залежить деталізація. Щоб в навушниках можна було добре чути кожен музичний інструмент, цей показник повинен бути в межах 15 Гц - 20 кГц. Ще один важливий нюанс - це частотні спотворення. Цей показник теж потрібно враховувати. У більшості сучасних моделей бездротової гарнітури, він коливається в межах 0,5-0,9%. Чим нижче це значення, тим краще якість звуку.

Чутливість - від цієї характеристики залежить гучність звучання. Але тут теж потрібно знати норму - для людини максимальне значення, при нетривалому прослуховуванні становить 100 Дб. При цьому, слід враховувати, що моделі бездротових навушників, у яких цей показник може досягати 120-150 Дб, сьогодні не рідкість.

Порада - щоб не нашкодити своєму здоров'ю, в такій гарнітурі краще не слухати музику на максимальній гучності.

Опір навушників (імпеданс) також надає певний вплив на якість відтворення звуку, але в поєднанні з комп'ютером, планшетом, смартфоном або іншим джерелом. Оптимальним вибором можуть стати бездротові девайси, у яких це значення не перевищує 30 Ом. Але якщо така гарнітура в основному буде використовуватися з ПК з додатковою звуковою картою, то можна вибирати навушники у яких цей показник буде трохи вище.

Крім цього, експерти рекомендують звертати увагу хто виробник. Бажано купувати бездротову гарнітуру відомих і перевірених брендів і у надійних постачальників.

Для тих, хто не може самостійно вирішити для себе, які бездротові навушники купити, кваліфіковані консультанти інтернет магазину мобільних аксесуарів "GADGIK", завжди допоможуть визначитися з вибором.

Дивіться також
Вигідна пропозиція для водіїв OnTaxi

Вигідна пропозиція для водіїв OnTaxi

Детальні умови за посиланням...

Супер Конкурс!!!

Розіграш призів. Компанії Gadgik 4 роки!!!

У нас з'явився інформаційний телеграм канал

У нас з'явився інформаційний телеграм канал

Дізнавайся корисну інформацію про гаджетах і аксесуарах в нашому телеграм каналі

HUAWEI представила розумну колонку Sound X4

HUAWEI представила розумну колонку Sound X4

HUAWEI представила розумну колонку Sound X4

Вона виконана в оригінальному дизайні з прозорими елементами корпусу оснащена RGB-підсвіткою та просунутою акустичною системою з восьми динаміків Під час презентації компанія розкрила характеристики пристрою та оголосила його роздрібну ціну

Яку вебкамеру вибрати для комп'ютера

Яку вебкамеру вибрати для комп'ютера

Навушники бездротові Xiaomi Redmi Airdots як відрізнити оригінал від підробки

XiaoMi MiBand 4, як відрізнити підробку від оригіналу: опис основних способів

Як вибрати Wifi маршрутизатор

Як вибрати Wifi маршрутизатор

Як налаштувати Wi-Fi Роутер Xiaomi

Як налаштувати Wi-Fi Роутер Xiaomi

Як вибрати геймпад для ПК

Як вибрати геймпад для ПК

Які ароматизатори в авто краще

Які ароматизатори в авто краще

Схожі статті

Instagram Telegram