2024-09-16 03:28:34
Бездротова зарядка і як вона працює, основні принципи та найпопулярніші моделі
Сьогодні уявити життя сучасної людини без використання смартфона, планшета, смарт годинників та інших мобільних пристроїв, вже неможливо. Щоб гаджети завжди коректно функціонували необхідно контролювати рівень заряду акумуляторної батарей і своєчасно їх заряджати. Вирішити цю проблему, незалежно від свого місцезнаходження та умов завжди допоможе бездротова зарядка для телефону. У цій статті ми розглянемо, як працює бездротова зарядка, які види бувають, і як правильно користуватися такими аксесуарами.
Що таке бездротова зарядка і принцип роботи
Бездротове ЗУ дозволяє заряджати свої гаджети, розміщуючи їх на спеціальній поверхні. При цьому немає необхідності до пристрою підключати кабель. Потрібно просто дочекатися завершення процесу. Різні моделі таких пристроїв використовують різні технології - магнітної індукції або резонансу.
Принцип дії "індуктивних" ЗУ заснований на передачі енергії гаджету через поверхню, на якій він лежить. Це здійснюється за рахунок магнітної індукції, що дозволяє передавати електромагнітні випромінювання без проводів на невелику відстань. Для цього в зарядному пристрої та смартфоні повинні бути індукційні котушки - одна є приймачем, а друга провідником. На передавальну котушку подається змінний струм, і навколо неї утворюється магнітне поле, в яке потрапляє і приймаюча, за умови досить близького їх розташування одна від одної. Для зарядки акумуляторної батареї мобільного телефону необхідно перетворення перемінного струму в постійну напругу потрібної величини.
Існує два типи таких зарядних пристроїв. У першому - ток на індукційну котушку надходить від стандартної електромережі, до якої підключено ЗУ, а в другому випадку, аксесуар працює ще і як Power Bank. Тобто є інтегрованим акумулятором, який дає можливість застосування девайса, без підключення до зовнішнього джерела живлення. Особливо актуальне використання таких пристроїв на відпочинку, в тривалих поїздках на машині, а також в екстрених ситуаціях. Важливо - потрібно уважно стежити, щоб накопичувач знаходився в зарядженому стані.
Для уніфікації приладів і спрощення процесу вибору підходящого пристрою, виробники розробили базові стандарти бездротових станцій. За основу була взята технологія Qi. Перевагами таких ЗУ є універсальність і взаємозамінність. Смартфони, що підтримують даною технологію можуть заряджатися будь такою зарядкою незалежно від фірми виробника і бренду.
Зарядити мобільний телефон за допомогою магнітно-індукційного станції можна, якщо він підтримує діапазон частот змінного струму в межах 100-357 кГц. Для цього його потрібно розмістити якомога ближче до зарядки - не далі за 10 мм.
Важливо - слід враховувати, що метал не пропускає магнітне поле, тому заряджати такими зарядками можна тільки ті смартфони, у яких задня панель виконана з пластика, дерева та інших матеріалів. Процесу також може перешкодити наявність товстого захисного чохла.
Принцип магнітної індукції застосовують в бездротових зарядках підтримують стандарти Qi і PMA. Розробкою першого стандарту займається вже досить тривалий час (починаючи з 2008 р) велика корпорація WPC (Wireless Power Consortium). У неї входять відомі виробники ЗУ з Європейських стан, США і Азії. Даний стандарт застосовують у всіх моделях Samsung Galaxy S, які випускаються в перебігу 5-ти останніх років, а також в айфонах, починаючи з iPhone 8, і в смартфонах багатьох відомих виробників.
Стандарт PMA - це дітище компанії Power Matters Alliance, розробкою якого вона займалася починаючи з 2012 р В основному його використовують на території США. В даний час компанія, в складі AirFuel Alliance активно працює розвитком нового типу бездротових зарядних пристроїв AirFuel, які зможуть одночасно заряджати декілька різних пристроїв, включаючи ноутбуки, навушники і мобільні телефони.
Характерною особливістю магнітно-резонансних станцій є набагато більша частота струму - до 6,78 МГц, завдяки чому радіус зарядки може бути збільшений до 4-5 см. Тут також використовуються 2 котушки, але розташовувати їх строго один проти одного не обов'язково. Тому і конфігурація у них може бути різною.
Як вибрати бездротову зарядку
Щоб розібратися яке бездротове зарядний пристрій вибрати, необхідно знати що потрібно враховувати і на які фактори слід звертати увагу в першу чергу:
- Підтримуваний стандарт;
- Потужність, яка повинна бути сумісна з параметрами смартфона;
- Форм-фактор - настільний, вбудований, автомобільний, Power Bank qi, у вигляді підставки;
- Дизайн;
- Технічні характеристики і функціонал, наприклад, багато сучасних моделей можуть оперативно обмінюватися інформацією (ємність батареї, рівень заряду та інше), з тим, що підключається гаджетом, що дає можливість вибрати оптимальний режим зарядки і автоматично відключати пристрій, після того, як АБ буде заряджена на 100%.
Крім цього, фахівці радять звертати увагу і на бренд.
Особливості використання, кілька важливих моментів
Щоб не зіпсувати акумуляторну батарею, потрібно знати як користуватися бездротовою зарядкою і дотримуватися основних правил. В першу чергу це стосується не повної зарядки смартфона. Це до речі, відповідь на питання, псує чи батарею бездротова зарядка, тут діє той же принцип, як і зі стандартними зарядками. Будь-які маніпуляції з гаджетом під час процесу зарядки негативно позначаються на терміні служби самої батареї.
По-торих, використання потужних захисних чохлів, теж може істотно знижувати якість і збільшувати час зарядки. Особливо це стосується виробів з металевим вставками. Такі аксесуари необхідно або знімати або взагалі відмовитися від їх використання. Тим більше, зараз багато виробників мобільних аксесуарів, випускають спеціальні моделі чохлів для смартфонів, які підходять для використання з бездротовою зарядкою.
Тепер розберемо, як підключити бездротову зарядку і розмістити на неї гаджет. Тут потрібно слідувати інструкціям підприємства виробника. Там дано чіткі вказівки, в залежності від конкретної моделі і її типу. Але принцип залишається однаковим для всіх. Зарядний пристрій підключається до електромережі (крім моделей виконаних у форм-факторі павербанка). Після цього, потрібно покласти або встановити смартфон на спеціально призначене для цього місце. Процес починається автоматично, відразу після установки гаджета. Залишається тільки перевірити, що зарядка почалася.
Ще один важливий момент - не можна допускати перегріву пристрою, так як при використанні бездротових зарядних пристроїв, смартфон зазвичай нагрівається набагато сильніше, ніж при використанні стандартних (провідних) ЗУ. Щоб не допустити перегріву не рекомендується використання товстих чохлів, що заважають достатньому теплообміну, не можна накривати гаджет або класти на нього сторонні предмети, які будуть заважати природної циркуляції повітря. Також слід використовувати тільки якісні бездротові зарядні пристрої.