2024-11-21 11:01:33
Чи потрібно захисне скло на телефон, які види бувають і як правильно вибрати
Купуючи новий смартфон, практично кожен задається питанням - чи потрібно захисне скло на телефон, і якщо так, то яке краще вибрати? Відразу слід визначитися, який ступінь захисту вам необхідний, і в яких умовах використовується гаджет. Ще не так давно, найпопулярнішим і найпоширенішим способом захистити сенсорний дисплей були спеціальні плівки. Вони охороняли резистивні дисплеї від появи подряпин, швидкого протирання і виходу з ладу при падінні. До мінусів цього варіанту можна віднести те, що плівка частково погіршує огляд, не володіє 100% прозорістю, погано протистоїть появі подряпин, а також може перешкоджати вільному ковзанню пальця по екрану.
Завдяки розвитку нових технологій, їх виробляють на базі силікатного скла і різних полімерів. Сьогодні вони стали гідною альтернативою захисним плівкам. За запевненням виробників вони здатні забезпечити високий рівень захисту від появи подряпин, потертостей і ударів, навіть при падіннях.
Захисне скло на телефон, що це
Важливо розуміти, що будь-яке скло на екрані смартфона вимагає додаткового захисту, в тому числі і так розрекламований Gorilla Glass. Що б зрозуміти, з чим це пов 'язано, і чи потрібно клеїти захисне скло на телефон, необхідно розібратися з самим поняттям. Крім цього, обов'язково слід враховувати і економічну складову.
Почнемо по-порядку - що таке захисне скло на телефон, і в його переваги. Найпростішим типом такого виробу є звичайне скло, яке попередньо проходить фізико-хімічну та термічну обробку і називають його загартованим. Виробничий процес передбачає проведення наступних технологічних операцій - нагрівання у високотемпаному режимі і витравлювання в хімічних реагентах. В результаті цього відбуваються такі зміни:
- Заміна слабких йонів сильнішими;
- Структурні зміни у склі.
У підсумку поліпшуються експлуатаційні властивості, отриманого матеріалу, зокрема, збільшення твердості, підвищення міцності, стійкість до ударів і подряпин.
Тепер звернемося до фактів - твердість Gorilla Glass, за шкалою Мооса, відповідає показнику - 6 - Це означає, що подряпати таке скло металевими предметами не можна. Але твердість кварцу, за тією ж шкалою становить 7. А це вже говорить про те, що наприклад, якщо в кишені буде хоча б кілька піщинок, то незабаром на дисплеї вашого гаджета почнуть з'являтися мікроцарапини.
При цьому, слід розуміти, що будь-яка подряпина, тріщина або скол на екрані - це вже назавжди або до його замiни. А якщо врахувати, що в багатьох сучасних пристроях, це робиться разом з цілим модулем дисплея, то вартість такої процедури може доходити до половини ціни за весь гаджет. Тому набагато вигідніше встановити захисне скло, тим більше, що середній термін їх експлуатації становить не менше 12 місяців.
Які бувають захисні скла для смартфонів
Сьогодні в продажу можна зустріти різні види таких виробів, і перед покупцем виникає питання, чим вони відрізняються один від одного, і який варіант краще вибрати. Тому при купівлі такого захисного аксесуара, необхідно знати, які бувають захисні стiкла на телефон, а також основні параметри, що впливають на їх вибір. Ось перелік найбільш популярних і поширених серед скла для девайсів.
C олеофобним покриттям. Це найдоступніший спосіб захистити екран свого мобільного пристрою, від вологи, жиру, бруду і незначних механічних пошкоджень. Наноситься покриття за допомогою розпилювача, а його хімічний склад, являє собою суміш розчинника, алкілсилана і силікону. Ще одним плюсом цього варіанту є комфортне використання пристрою в денний час, що обумовлено властивістю цього покриття перешкоджати появі сонячних бліків.
2D стекла. Являє собою рівне скло, без заокруглень на краях. Клеїться воно по всій поверхні, за допомогою адгезивного шару. Це оптимальний варіант для нових бюджетних і старих моделей. Головними їх достоїнствами є - 100% прозорість, простота поклейки по всій площі дисплея. Але для смартфонів, що мають округлені краї, поклейка здійснюється з неповним покриттям екрану (тільки площа рівної частини дисплея). Через це, може з'явитися прошарок повітря, в яку надалі можливе попадання пилу. До того ж перед наклеюванням визначити розмір завоздушенності неможливо.
FULL COVER - це повнорозмірне захисне скло, з кольоровою окантовкою, по периметру рамки екрану. Відрізняються максимальною площею покриття дисплея. Є ідеальним вибором для телефонів, що мають округлені краї екрану. Наклеювання такого скла може бути 2-а способами - по всій поверхні і по периметру.
Скло 3D. Характерними особливостями є: вигнута форма, що повторює заокруглення дисплея і округлені краї. У каталозі інтернет магазину мобільних аксесуарів можна зустріти декілька видів таких стекол - з клейкою основою і без неї.
4D и 5D.Зазвичай у цю категорію входять захисні стiкла для смартфонів преміум класу. Вони відрізняються вищими показниками твердості - 9, за шкалою Моос і супертонкими розмірами - в середньому - 0,33 мм, а в деяких випадках і ще менше - 0,2 - 0,15 мм.
Яке захисне скло краще
Щоб відповісти на питання - які захисні скла краще, слід враховувати ряд важливих факторів:
- Тип скла;
- Надійність захисту гаджета;
- Показники твердості і міцності;
- прозорість;
- Зовнiшнiй вигляд;
- Експлуатаційні властивості;
- Складність поклейки і можливість виконання процедури своїми руками і в домашніх умовах;
- Ціна на аксесуар, і вартість його встанови.
Крім цього, відповідаючи на питання про те, яке скло краще для смартфона, слід обов'язково брати до уваги, для якої моделі мобільного пристрою він підбирається, а також в яких умовах буде використовуватися. Думки багатьох експертів, сходяться на тому, що однозначно відповісти які захисні стiкла для смартфонів краще, дуже важко, тому що все залежить від перерахованих вище факторів, і конкретної моделі гаджета. Можна звичайно користуватися принципом, що найдосконалішими є вироби останніх поколінь. Але купувати їх є сенс теж для нових моделей телефонів.
Підведемо підсумок, що дає захисне скло на телефон і чи потрібно його клеїти. Якщо ви плануєте використовувати свій девайс в надійному чохлі книжці, то цілком можна обійтися і без цього аксесуара. Але для тих, хто цінує оригінальний зовнішній вигляд і звик мати оперативний доступ до всіх функціональних можливостей гаджета, і при цьому хоче забезпечити гідний захист дисплею від механічних пошкоджень, а також несприятливих впливів зовнішніх чинників, поклейка скла стане оптимальним варіантом вирішення цих завдань.
У нас з'явився інформаційний телеграм канал
Дізнавайся корисну інформацію про гаджетах і аксесуарах в нашому телеграм каналі
Компанія OnePlus випустила оновлену дорожню карту випуску бета-версії прошивки OxygenOS 15
Компанія OnePlus випустила оновлену дорожню карту випуску бета-версії прошивки OxygenOS 15 та розповіла про головні нововведення оболонки. Деякі пристрої з переліку зможуть отримати нову «бету» вже цього місяця.